O týdnechProgramArchivFotogalerieFokusHistorieKontakt

Verze pro tisk
14.září 9999
19:00Belgie / 2014 / 72 min / Cely v belgické věznici Merksplas obývají muži, kteří sem vůbec nepatří. Spáchali sice trestný čin, ale podle zákona za něj nejsou vlivem duševní nemoci zodpovědní a mají být v péči psychiatrů. Nedostatek kapacit v příslušných zařízeních však zavinil, že jsou zavřeni ve vězení bez odborného dohledu, potřebné terapie a také bez stanoveného data propuštění: ve formulářích je v této kolonce uveden pouze rok 9999. Ačkoliv se jich zastal i Evropský soud pro lidská práva, řešení je v nedohlednu.
S besedou po filmu – s PhDr. Lenkou Krbcovou Mašínovou (předsedkyní Fokusu Labe)
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz, FB

15.září PRIDE
19:00Velká Británie / 2014 / 120 min / Rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz, FB

22.září PRINCEZNA
19:00Finsko / 2010 / 100 min / Snímek Princezna je natočen podle skutečných událostí a osob. Kabaretní tanečnice Anna Lappalainenová (Katja Kukkola), putující z jedné pěstounské rodiny do druhé, končí v péči psychiatrů, kteří, stejně jako ostatní pacienti, brzy pochopí, že trpí těžkým mámením smyslů. Tvrdí, že je „Princezna", člen anglické královské rodiny z Buckinghamského paláce. Přestože Princezna sama patří mezi pacienty, pomáhání ostatním se stane jejím životním posláním.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz, FB

1.října 133. UKRADENÁ GALERIE – ZDENĚK KOŠEK
19:00Výstava ústeckého autodidakta, jehož tvorba se řadí do stylu Art brut, v experimentální vitrínové galerii.
pořádá: Fokus Labe
kde: Ukradená galerie Děčín – Podmokly
info: www.fokuslabe.cz

6.října MAPY KE HVĚZDÁM
19:00Kanada, USA, Německo, Francie / 2014 / 111 min / Satirická komedie Davida Cronenberga o hollywoodském šoubyznysu, neurózách a chorobných ambicích. Dr. Stanford Weiss a jeho manželka Christina jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem pečující o hollywoodské hvězdy a také autorem úspěšných motivačních knih, které mají jejich čtenářům zajistit více dokonalý a šťastný život. Christina se zase snaží rozvíjet hereckou kariéru jejich třináctiletého syna Benjieho, který je dětskou hvězdičkou a zároveň byl od devíti let na protidrogové odvykací kúře. Kdežto dcera Agatha byla pro změnu propuštěna z léčebny, kde se léčila z pyromanie a vrací se zpět do rodiny.
pořádá: Fokus Labe
kde: Kino Sněžník, Děčín
info: www.fokuslabe.cz, FB

Nahoru